Vzpostavitev brezžične omrežne povezave (Eduroam)

Za brezžično omrežno povezavo je na FGG (in na drugih članicah UL) na voljo Eduroam.

image-1649834876096.png

WIFI: Eduroam

UL FGG je (od novembra 2006) vključena v omrežje Eduroam.  Eduroam (www.eduroam.siwww.eduroam.org) je evropski projekt, ki omogoča članom sodelujočih institucij brezžičen dostop do interneta na vseh sodelujočih institucijah.

Za študente in zaposlene na UL FGG to pomeni, da jim je internet dostopen na UL FGG, drugod po UL, pa tudi med gostovanjem na katerikoli instituciji, sodelujoči v projektu Eduroam.

UPORABNIŠKO IME

Študenti za dostop uporabite uporabniško ime (v obliki ab1234@student.uni-lj.si) in geslo svoje digitalne identitete, ki jo prevzamete na ID portalu Univerze. Tam lahko geslo tudi spremenite.

Zaposleni za dostop uporabijo svoje omrežno uporabniško ime in geslo (username@fgg.uni-lj.si).

Navodila za Windows, Android, Apple in Linux:
  • Network SSID (network name): eduroam
  • uporabniško ime in geslo (username@fgg.uni-lj.si)
  • certifikat: brez certifikata

POKRITOST S SIGNALOM

V stavbah UL FGG je brezžično omrežje dostopno v vstopnih avlah stavb na Jamovi in Hajdrihovi, v obeh čitalnicah, na hodnikih pred predavalnicami in kabineti, v kabinetih, sejnih prostorih ter v računalniških učilnicah.

Upoštevajte, da je hitrost povezave odvisna od vašega položaja (armatura v stebrih in stropovih onemogoča prehod signala), obljudenosti prostora in števila povezanih računalnikov.

Področje signala je označeno s simboli Eduroam. Tako naj bi bilo tudi na drugih sodelujočih institucijah. Spisek sodelujočih institucij v Sloveniji je tule, spisek institucij po posameznih državah Evrope pa tule. Če ste v sklopu domače institucije uredili vse potrebno in se uspešno povezali v omrežje Eduroam, ob gostovanju ne potrebujete nobenega dodatnega dela – v območju signala Eduroam se lahko takoj povežete.

Dostop za Android produkti

1. Izberite Wifi nastavitve in izberite Eduroam

image-1649836040587.png     image-1649836086990.png

2. Vpišite uporabniško ime ipriimek@fgg.uni-lj.si in svoje geslo (Anonymous identity pustite prazno)